FARKA.press

Portal Reportażystów

Szczecin: Festiwal OKOlice Literatury – 25-27.09.20

Z twórcami i dziełami literatury non-fiction będzie się można spotkać już w najbliższy weekend w Szczecinie. W dniach od 25 do 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej trwać będzie Festiwal OKOlice Literatury. Patronuje mu hasło “Granice i pogranicza”, które łączy w sobie trzy wątki – “Europa bez granic”, “Polska. ludzie i terytorium”, “Świat. Pogranicze w ogniu” – każdemu z nich organizatorzy chcą poświęcić jeden dzień festiwalu.

W programie znajdą się między innymi spotkania z Karoliną Kuszyk, Agnieszką Wójcińską, Cezarym Łazarewiczem i Pawłem Smoleńskim. A także panele dyskusyjne oraz spektakl teatru stolikowego w wykonaniu Ewy Sobczak i Ewy Sobiech “Poszukiwanie tożsamości”. Nie zabraknie również atrakcji dla młodych miłośników literatury – w blokach dedykowanych dzieciom i młodzieży odbędą się warsztaty literackie i interaktywne.

Wybrane wydarzenia będą tłumaczone na język migowy. Udział w festiwalu jest bezpłatny, jednakże na każde wydarzenie obowiązują wejściówki, które należy wcześniej pobrać ze strony internetowej organizatora.

Szczegółowe informacje: www.mbp.szczecin.pl.