FARKA.press

Portal Reportażystów

Spotkania autorskie z Agnieszką Kwiatek

Wiosną tego roku nakładem Wydawnictwa Księży Młyn ukazała się książka “W labiryncie południowych Włoch” autorstwa Agnieszki Kwiatek. Jest to bardzo autentyczny, barwny, wciągający i miejscami dowcipny reportaż o życiu codziennym w słonecznej Italii. Wydaje się, że właśnie lato jest najlepszą porą do promocji tego typu książki, dlatego też w sierpniu Agnieszka Kwiatek spotkała się ze swoimi czytelnikami podczas wieczorów autorskich we Wrocławiu i w Gnieźnie.

Były to pod wieloma względami unikatowe spotkania, między innymi dlatego, że autorka przyjechała na nie prosto z Włoch, gdzie mieszka i pracuje. Dlatego też inspirowane jej książką rozmowy o kulturze i włoskiej codzienności miały wymiar bardzo autentyczny, a tym samym niezwykle ciekawy dla wszystkich obecnych. Spotkanie we Wrocławiu, które odbyło się 4 sierpnia 2021 r. w Cocofli, zorganizowała i poprowadziła Kasia Śmigielska. Gospodarzem spotkania w Gnieźnie, 13 sierpnia 2021 r., był Miejski Ośrodek Kultury oraz Daria Malinger.

Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach z autorką, a są zainteresowani kulturą Włoch lub też po prostu dobrym reportażem, gorąco polecamy “W labiryncie południowych Włoch” Agnieszki Kwiatek. Fragmenty książki dostępne są na stronie wydawnictwa.

Zachęcamy też do obejrzenia fotorelacji z obu spotkań autorskich (zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Agnieszki Kwiatek).