FARKA.press

Portal Reportażystów

“Kirgiz wraca na koń” – premiera książki Wojciecha Góreckiego

Nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się właśnie reportaż Wojciecha Góreckiego “Buran. Kirgiz wraca na koń”. Jest to współczesna opowieść o mieszkańcach Azji Centralnej i Kaukazu, swoim tytułem celowo nawiązująca do reportaży Ryszarda Kapuścińskiego i celowo wydana w okrągłą rocznicę ukazania się ich.

Jak podaje wydawca, Górecki w swojej książce stara się odpowiedzieć na pytania: Jak Azja Centralna i Kaukaz wyglądają dziś, pięćdziesiąt lat później i prawie trzydzieści po rozpadzie radzieckiego imperium? W jaki sposób Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan, których granice wyznaczają zasieki, pola minowe i drut kolczasty, odbudowują i przebudowują swoją tożsamość? Jak głęboko pamięć dramatycznych wydarzeń, w które zawsze obfitowała ich historia, odciska się na życiu mieszkańców Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu?

Odpowiedzi na te pytania być może dostarczą również spotkania autorskie Wojciecha Góreckiego, które w ramach promocji tej książki odbędą się w najbliższych tygodniach w:
– Warszawie – 15 listopada o 18:30 – Tarabuk w Nowym Świecie Muzyki, ul. Nowy Świat 63 – w ramach Festiwalu SPUTNIK;
– Łodzi – 22 listopada o 18:00 – Poleski Ośrodek Sztuki,, ul. Krzemieniecka 2a
– Warszawie – 12 grudnia o 18:00 – Kino Atlantic, Chmielna 33

 

Więcej informacji