FARKA.press

Portal Reportażystów

Grant na reportaże transgraniczne

Agencja N-ost  zaprasza międzynarodowe zespoły freelancerów, dziennikarzy, fotografów, reportażystów  do udziału w programie “Reporters in the Field”, w którym można starać się o grant w wysokości do 8 tysięcy euro.  Zgłoszenia należy przesłać do 25 marca 2018 r.
Program dedykowany jest projektom podejmującym tematykę transgraniczną. Ich twórcy muszą pochodzić  z co najmniej dwóch różnych krajów (biorących udział w projekcie), podobnie jak prezentowane historie. Są to: Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Grecja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Włochy, Kosowo, Litwa, Łotwa, Macedonia, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Mołdawia, Rumunia, Rosja, Serbia, Hiszpania, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wilka Brytania.
Co najmniej dwóch członków z każdego zespołu, biorącego udział w projekcie, musi uczestniczyć również w warsztatach, które odbędą się w Berlinie w dniach od 15 do 17 czerwca.
Grant może zostać przeznaczony na wynagrodzenia oraz na koszty podróży.
Więcej informacji.